Hírek

2022.03.22. Teremtésvédelmi nap az iskolában

A víz világnapja alkalmából rendkívüli kémia órán kísérleteztek a felső tagozatos tanulók.

Nagyon élvezetes, látványos, interaktív órán vettek részt a diákok Csengéné Bányász Terézia kémia tanárnő vezetésével.

Elgondolkodtató volt az, hogy mennyire kell vigyáznunk a Földünkre, és az ivóvíz készletünkre.

A felső tagozatos diákok közül többen prezentációval is készültek erre a napra.

Gulyás Gréta 7. a osztályos tanuló vízről szóló prezentációja itt megnézhető: 

Érdekes kémiai vizsgálatok a Víz világnapján
 
A kémia iránt érdeklő diákok a világnapon különböző vizsgálatoknak vetették alá, az élet egyik nélkülözhetetlen elemét, a vizet. A háztartásban előforduló anyagok kémhatását vizsgálták univerzális indikátorpapírral, majd az ecetsav, ioncserélt víz és szódabikarbóna vizes oldatainak segítségével  a ph skálát  ismerték meg a tanulók. Ezután a kóla, a csapvíz és a tea kémhatását kimutatva a semleges, ,,emberbarát”  italt keresték. Különböző vizek keménységének megállapítása után, a vizsgált anyagok szennyezettségének eltávolítását végezték el ülepítéssel és szűréssel. A vizsgálatok végén a savas esők keletkezésével és károsító hatásaival kapcsolatos totót oldottak meg a kémia leendő tudósai. A tanulók által készített bemutatókat, plakátokat, maketteket iskolánk apraja és nagyja is megtekinthette. Bízunk benne, hogy a program hatására diákjaink közül kerülnek ki a jövő környezetvédői és vegyészei.
2022.03.22. Teremtésvédelmi nap az iskolában I
2022.03.22. Teremtésvédelmi nap az iskolában II.
2022.03.22. Teremtésvédelmi nap az iskolában bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva